KUNDER TERRORIZMIT ME HARMONI FETARE

QBNFE MBESHTETI “tekstin e rezolutes parlamentare qe shfajeson martiret tane
9 Nëntor, 2016
Shqiperi-Izrael Kreret e Komuniteteve Fetare ne elbasan arena
14 Nëntor, 2016

http://www.gazetaexpress.com/lajme-nga-shqiperia/shqiperia-i-pergjigjet-terrorizmit-me-harmonine-fetare-ja-c-ndodhi-ne-elbasan-arena-foto-278606/

    Në një kohë që i gjithë vendi ishte nën frikën e një sulmi terrorist për ndeshjen Shqipëri-Izrael, vendi ynë edhe një herë jep mesazhin e paqes dhe tolerancës fetare.

   Mbrëmjen e djeshme në “Elbasan Arena”, krerët më të lartë të besimit fetar në qytetin e Elbasanit, kanë qenë të pranishëm në stadium ku kanë ndjekur sfidën.

Bëhet fjalë për myftiun Agim Duka, famulltarin Emilio Valente, përfaqësuesin e fesë ortodokse, At Stavri Çipi, Dervish Ardit Muçodemi dhe Presidentin e Kordinatorin e QBNF (Qendra e Bashkëpunimit Ndërfetar) dr.Arben Ramkaj e Sokol Lulgjuraj.

Lexo.al, ka publikuar foton e përfaqësuesve fetarë të pranishëm në stadium.

Edhe një herë tjetër vendi ynë jep mesazhin e paqes dhe tolerancës ndërfetare, në një kohë që shqetësimi për një sulm terrorist në këtë ndeshje ishte më i pranishëm se kurrë më parë në stadiumet tona.